Edycja V, 26-30.07.2021, Życie i listy Apostoła Pawła, cz. 1, ks. dr hab. Marcin Kowalski

Letnia Szkoła Biblijna to inicjatywa skierowana do osób z całej Polski.

To inicjatywa dla tych, którzy chcą pogłębić swoją relację ze Słowem Bożym.

Kilkadziesiąt godzin wykładowych, dyskusje z wykładowcami i uczestnikami, a przede wszystkim wspólne studiowanie Biblii, poszerzanie wiedzy o tłumaczeniach Pisma Świętego, kontekstów kulturowych, interpretacji i tropów, które przecierali bibliści na przestrzeni wieków.

Tak w skrócie można opisać ideę Letniej Szkoły Biblijnej.

O tym, skąd pomysł na tę wyjątkową inicjatywę mówi ojciec Cezary Jenta, autor pomysłu realizowanego w miejscu, gdzie ramię w ramię żyją chrześcijanie różnych denominacji: Zamarzyło mi się, żeby w tym miejscu, gdzie mieszka tak wielu chrześcijan różnych wyznań, stworzyć Letnią Szkołę Biblijną, której zajęcia poprowadziliby najlepsi polscy specjaliści od Biblii.

O doświadczeniach z pierwszej edycji tak napisała Sylwia Gerlaczek, dziennikarka portalu silesia.info.pl  z Katowic: Letnia Szkoła Biblijna w Hermanicach daje niesamowitą przestrzeń do spotkania z żywym Słowem Bożym. To nie tylko teoria, ale przede wszystkim odkrywanie Słowa Bożego w drugim człowieku, codziennych sytuacjach w samym sobie. Przez poznanie historii, kontekstów czy kultury w jakich powstawała Biblia łatwiej zrozumieć sens tego co Bóg do nas mówi. Piękne miejsce, życzliwa atmosfera, wspaniali ludzie i niezawodni organizatorzy, zarażający uśmiechem.

Wiecej informacji na temat poszczególnych edycji:

Edycja V, 26-30.07.2021

Edycja IV, 3-8.2020

Edycja III, 5-10.08.2019

Edycja II, 6-11.08.2018

Edycja I, 28.08-2.09.2017

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!