1. Duszpasterstwo Szkół Średnich działające przy naszej parafii zaangażowało się w tym roku w zbiórkę pieniędzy finansujących stypendia dla zdolnej i niezamożnej młodzieży w ramach przypadającego dzisiaj XXIII Dnia Papieskiego. Dar na ten szlachetny cel można złożyć po zakończeniu Mszy św. do puszek, które mają młodzi z naszego duszpasterstwa. Również dzisiaj młodzież sprzedaje słynne kremówki papieskie, które przyjechały do nas z samych Wadowic. Środki zgromadzone z ich sprzedaży zostaną w całości przeznaczone na działalność i potrzeby duszpasterstwa. Bardzo Was zachęcamy do jego wsparcia!

2. W przyszłą niedzielę, 22 października, młodzież z naszego duszpasterstwa przeprowadzi kolejną akcję: tym razem będzie to sprzedaż zniczy, a zgromadzone pieniądze zostaną także przeznaczone na potrzeby duszpasterstwa. Bardzo cieszymy się, że młodzi ludzie z naszej parafii angażują się w różne dzieła, a przede wszystkich chcą się spotykać, modlić i razem zgłębiać swoją wiarę.

3. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkania w tym tygodniu. Jedna grupa spotyka się z o. Wojciechem w poniedziałek o godz. 19:00, a druga z o. Maciejem w środę o tej samej porze. Oba spotkania odbędą się w sali Duszpasterstwa Szkół Średnich na parterze naszego kościoła.

4. Zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego w środę, 18 października, o godzinie 19:00 w bibliotece parafialnej.

5. Przez cały miesiąc październik zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. Na modlitwie spotykamy się od poniedziałku do soboty o godz. 17:15.

6. Można już otrzymać kartki wypominkowe. Wypełnione prosimy przynosić do zakrystii naszego kościoła przed rozpoczęciem lub po zakończeniu Mszy Świętych.

7. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych na rok 2024. Można to zrobić w zakrystii naszego kościoła.

8. Zapraszamy do pobrania na smartfony darmowej aplikacji Dominikanie Ustroń. W aplikacji można znaleźć aktualny grafik spowiedzi, ogłoszenia, intencje Mszy św., bezpośredni link transmisji na żywo oraz inne przydatne informacje. Można ją pobrać w Sklepie Play lub w App Store.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na stoliku obok kaplicy Matki Bożej dostępny jest m.in. najnowszy numer Gościa Niedzielnego.

10. Obchody liturgiczne w nadchodzącym tygodniu:
– w poniedziałek: Wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
– we wtorek: Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
– w środę: Święto św. Łukasza, Ewangelisty
– w piątek: Wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera, patrona diecezji

11. Wydarzenia nadchodzącego tygodnia:
– w niedzielę (15 X) Dzień Papieski (zbiórka na stypendia dla zdolnej i niezamożnej młodzieży),
– w niedzielę (15 X) po Mszach św. do nabycia kremówki papieskie (wsparcie duszpasterstwa młodzieży),
– od pon. do sob. o godz. 17:15 nabożeństwo różańcowe,
– w poniedziałek o godz. 19:00 w w sali Duszpasterstwa Szkół Średnich spotkanie przygotowujące do bierzmowania,
– w środę o godz. 19:00 w w sali Duszpasterstwa Szkół Średnich spotkanie przygotowujące do bierzmowania,
– w środę o godz. 19:00 w bibliotece Krąg Biblijny,
– w niedzielę (22 X) po Mszach św. do nabycia zniczy (wsparcie duszpasterstwa młodzieży).

Życzymy Wam wszelkiego dobra na nadchodzące dni tygodnia!

Ojcowie Dominikanie