Dziękujemy za ofiary złożone na pomoc siostrom dominikankom. Siostry zebrały 7736 zł i 21 dolarów amerykańskich. Bóg zapłać za Waszą ofiarność!


Dzisiaj w Kościele rozpoczyna się tydzień modlitwy o trzeźwość narodu. Pamiętajmy w modlitwie o osobach uzależnionych, a także o ich najbliższych. Księga abstynencji wyłożona jest w kaplicy Miłosierdzia Bożego – można wpisać swoje postanowienia abstynenckie.


W tym tygodniu Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. W tym dniu zapraszamy na Msze św. o godz. 8:00, 16:00, 18:00 i 19:30. Podczas każdej Mszy św. posypanie popiołem. W tym dniu wszystkich katolików od 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. A osoby od 18 do 60 roku życia obowiązuje post ścisły.


Od środy do piątku najbliższego tygodnia w naszej parafii odbędą się rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży. Spotkania rekolekcyjne będą odbywać się w grupach. W środę o godz. 16:00 dla wszystkich grup Msza św. W czwartek o godz. 16:00 klasy I–V, a o godz. 17:00 klasy VI i VIII. W piątek o godz. 15:30 klasy I–V, a o godz. 16:30 klasy VI i VIII.


Nabożeństwa Drogi Krzyżowej – w piątki Wielkiego Postu o godz. 16:30 i 17:30. Biorąc udział w nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.


W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.


W I piątek Wielkiego Postu przypada Dzień modlitwy i pokuty za grzechy wykorzystania seksualnego małoletnich. Zachęcamy do podejmowania zwłaszcza w tym dniu modlitwy i dzieł pokutnych w intencji osób, które zostały skrzywdzone we wspólnocie Kościoła. W naszej parafii w tej intencji zostanie odprawione nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17:30.


Zwracamy się z prośbą o przekazanie dla Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Rodzin Ponad Granicami, która prowadzi świetlicę działającą przy naszej parafii 1% podatku. Bóg zapłać za każde zgłoszenie!


W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Genowefę Mojeścik i Magdalenę Zawadzką. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci na wieki wieków. Amen.