W następną niedzielę, 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia NMP. Po każdej Mszy św. poświecenie ziół i kwiatów.


Zapraszamy na całonocną adorację Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 20.00. Na tablicy przy wyjściu z kościoła znajduje się grafik, na którym można zapisać się na nocną adorację.


W piątek, 13 sierpnia zapraszamy na nabożeństwo fatimskie o godz. 17.00. Intencje do Matki Bożej można składać w zakrystii lub do skrzynki w kościele. W tych intencjach będziemy modlić się w czasie nabożeństwa oraz na Mszy św. o godz. 18.00.


Zapraszamy na Letnią Szkołę Duchowości Chrześcijańskiej, którą poprowadzi o. Dominik Jurczak OP. Temat tegorocznej Szkoły Duchowości: „Jak modlić się na Mszy Św.?”  Termin Letniej Szkoły Duchowości Chrześcijańskiej od 29 do 31.08. Zapisy w zakrystii lub poprzez naszą stronę internetową. W zajęciach będzie można uczestniczyć również poprzez internet. Dodatkowe informacje na naszej stronie internetowej i profilu facebookowym.


Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na pomoc poszkodowanym w ulewach, które spowodowały ogromne straty w kilku krajach Europy, także w Polsce. Bóg zapłać!


W następną niedzielę, 15 sierpnia przy naszym kościele będzie działać mobilny punkt szczepień przeciw COVID-19.  Będzie można skorzystać i zaszczepić się jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson lub dwudawkową szczepionką Pfizer. Nie trzeba się rejestrować ani zapisywać na szczepienia, wystarczy przyjść z dowodem osobistym. W związku z trwającą epidemią i brakiem skutecznego lekarstwa apelujemy o poddawanie się szczepieniom dla dobra całej społeczności. Osoby po szczepieniu prosimy o zapisanie się w zakrystii lub poprzez internet na listę stałych uczestników liturgii. Mając w pamięci osoby zmarłe na koronawirusa z naszej parafii i naszego miasta i tych, którzy bardzo ciężko przechodzili zakażenie, zachęcamy do szczepienia się przeciw Covid.