Dziękujemy za ofiary składane w zeszłą niedzielę na pomoc poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi w Chorwacji. Zebraliśmy 858 zł.


Od ubiegłego tygodnia prowadzona jest na naszym kanale YouTube transmisja na żywo z naszego kościoła. Dzięki transmisji można uczestniczyć przez Internet we wszystkich Mszach św., uroczystościach ślubnych, obrzędach pogrzebowych i odbywających się w naszym kościele nabożeństwach. Bardzo dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej parafii, dzięki którym mogliśmy uruchomić stały internetowy monitoring kościoła.


W poniedziałek o godz. 18:00 – Msza św. Roczna za zmarłych poleconych na kartkach wypominkowych.


We wtorek, 2 lutego, Święto Ofiarowania Pańskiego. Podczas Mszy Świętych poświęcenie świec. Święto Ofiarowania Pańskiego jest Dniem Życia Konsekrowanego, pamiętajmy w naszej modlitwie o wszystkich, którzy złożyli Bogu śluby zakonne. W tym dniu będzie można złożyć ofiarę do puszki na utrzymanie klasztorów sióstr dominikanek kontemplacyjnych.


W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z powodu epidemii naszych chorych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną po wcześniejszym powiadomieniu i ustaleniu terminu z naszymi ojcami. W sobotę po Mszy św. o godz. 8:00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi.


Zmiana tajemnic Żywego Różańca w następną niedzielę po Mszy św. o godz. 7:00.


Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci i Rodzin Ponad Granicami zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku. A powodu sytuacji epidemiologicznej Stowarzyszenie po raz pierwszy nie otrzymało dotacji z Urzędu Miasta Ustroń. Trudna sytuacja spowodowała również, iż ze swojej wieloletniej pomocy zrezygnowali również sponsorzy. Z góry dziękujemy za przekazanie 1% podatku na działalność Stowarzyszenia.


Z powodu pandemii nie może odbyć się w Waszych domach tradycyjna wizyta duszpasterska tzw. kolęda. Nie chcąc pozbawić Waszych rodzin i mieszkań błogosławieństwa i pokropienia wodą święconą, od następnej niedzieli, do końca stycznia, na zakończenie każdej Mszy Św. niedzielnej poświęcona zostanie woda, którą będzie można zabrać do swoich domów. Prosimy o przyniesienie wody w małych naczynkach. Przy wyjściu z kościoła będzie można zabrać obrzęd błogosławieństwa w Nowym Roku. Na podstawie obrzędu błogosławieństwa przedstawiciel rodziny będzie mógł przeprowadzić w swoim domu liturgię rodzinną z błogosławieństwem i pokropieniem wodą święconą. Woda może zostać poświęcona również w zwykły dzień po każdej Mszy Św. w zakrystii.