Biskup Bielsko-Żywiecki udziela do odwołania dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej dla wszystkich wiernych i przebywających na terenie Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszach św. poprzez środki masowego przekazu oraz wspólną modlitwę w rodzinach. W sposób szczególny o skorzystanie z dyspensy prosimy osoby starsze, przewlekle chore i te, dla których infekcja stanowi wysokie ryzyko. Zachęcamy, w miarę możliwości, do uczestniczenia we Mszach św. w tygodniu, zachowując wszystkie zalecenia sanitarne. W związku z Uroczystością Wszystkich Świętych Kuria Diecezjalna zachęca do odwiedzania cmentarzy w dni poprzedzające i następujące po uroczystości, o zrezygnowanie z wyjazdów na cmentarze w innych miejscowościach i o nieorganizowanie spotkań rodzinnych. Papież Franciszek w związku z pandemią wydał dekret wydłużający na cały listopad okres zyskania odpustu za zmarłych, który można uzyskać, modląc się za zmarłych i nawiedzając cmentarze. Dlatego zachęcamy wszystkich, aby nawiedzanie grobów swoich bliskich rozłożyć w czasie na cały miesiąc listopad. Nawiedzając cmentarze, zachowajmy wszystkie obostrzenia, mając na uwadze dobro, zdrowie i życie swoje i innych osób. W tym roku nie odbędzie się modlitwa ekumeniczna na cmentarzu komunalnym w Ustroniu.


Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w trosce o ochronę i wsparcie osób starszych w okresie pandemii Koronawirusa uruchomiło Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. Celem tej inicjatywy jest zabezpieczenie najpilniejszych potrzeb osób, które z racji wieku powinny ograniczyć wychodzenie z domu. W ramach akcji seniorzy, powyżej 70 roku życia, dzwoniąc pod numer infolinii 22 505 11 11, będą mogli otrzymać pomoc ze strony pracowników pomocy społecznej w dostarczeniu produktów pierwszej potrzeby, takich jak żywność oraz środki ochrony osobistej.


W związku z trudną sytuacją epidemiologiczną w naszym kościele może przebywać jednocześnie 126 osób. Prosimy, aby zapisywać się na Msze św. niedzielne poprzez formularz znajdujący się na naszej stronie internetowej. W niedzielę wprowadzamy do odwołania dodatkową Mszę św. o godz. 13:00.


Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pojednania. Dyżur spowiedzi trwa codziennie przez sześć godzin od poniedziałku do soboty od 9:00 do 12:00 i od 15:00 do 18:00. Żeby skorzystać ze spowiedzi, wystarczy przyjechać do naszego kościoła w wyznaczonych godzinach i zadzwonić do dyżurującego ojca na numer telefonu, który znajduje się na tablicy w kruchcie kościoła.


Rozpoczynają się spotkania dla młodzieży, która w najbliższym roku szkolnym chce przygotować się i przystąpić do sakramentu Bierzmowania w naszej parafii. Informacje i zapisy na stronie internetowej.


Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na nabożeństwo we wtorek o godz. 17:00.


W kościele wyłożone są kartki wypominkowe (zalecki), które po wypełnieniu prosimy składać w zakrystii. Wypominki można składać również poprzez naszą stronę internetową, na której znajduje się odpowiedni formularz. Zachęcamy do wypisywania imion zmarłych, których będziemy polecać w modlitwie różańcowej przez cały listopad oraz na Mszach św. „Rocznych” w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 18:00.


W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Romana Miczko, Jana Cieślak i Leopoldynę Hladky. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci na wieki wieków. Amen.