Dzisiaj obchodzimy XX Dzień Papieski. W kruchcie kościoła można złożyć ofiarę na rzecz fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającej kształcenie uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin. Bóg zapłać za Waszą ofiarność!


Bardzo dziękujemy za skrupulatne przestrzeganie w kościele przepisów sanitarnych związanych z epidemią. Przypominamy, że od soboty, 10 października, wszystkie osoby stojące na liturgii przed kościołem również muszą mieć zasłonięte usta i nos.


Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pojednania. Dyżur spowiedzi trwa codziennie przez sześć godzin od poniedziałku do soboty od 9:00 do 12:00 i od 15:00 do 18:00. Żeby skorzystać ze spowiedzi, wystarczy przyjechać do naszego kościoła w wyznaczonych godzinach i zadzwonić do dyżurującego ojca na numer telefonu, który znajduje się na tablicy w kruchcie kościoła.


Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w adoracji Najświętszego Sakramentu w nocy z piątku na sobotę.


Przez cały miesiąc październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do soboty o godz. 17:15.


We wtorek, 13 października, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie o godz. 17:00. Intencje do Matki Bożej można składać w zakrystii, do skrzynki w kościele lub poprzez naszą stronę internetową. W tych intencjach będziemy modlić się w czasie nabożeństwa oraz na Mszy św. o godz. 18:00.


Sakrament Bierzmowania młodzieży z naszej parafii i parafii z Nierodzimia i Lipowca zostanie udzielony w najbliższą sobotę, 17 października, na Mszy św. o godz. 10:00. W drugiej połowie października rozpoczną się spotkania dla młodzieży, która w najbliższym roku szkolnym chce przygotować się i przystąpić do sakramentu Bierzmowania w naszej parafii. Informacje i zapisy na stronie internetowej.


W kościele wyłożone są kartki wypominkowe (zalecki), które po wypełnieniu prosimy składać w zakrystii. Wypominki można składać również poprzez naszą stronę internetową, na której znajduje się odpowiedni formularz. Zachęcamy do wypisywania imion zmarłych, których będziemy polecać w modlitwie różańcowej przez cały listopad oraz na Mszach św. „Rocznych” w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 18:00.


W piątek o godz. 15:00 zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Ze względów epidemiologicznym nabożeństwa będziemy odprawiać w kościele.


W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisława Gołdę. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci na wieki wieków. Amen.