W tym roku od 14–21 LIPCA łąka przy klasztorze, jak co roku przyjmie małżeństwa, narzeczonych, zakochanych.

Powodem są oczywiście Hermanickie Spotkania Rodzin i Narzeczonych.

TEMATYKA SPOTKAŃ

•    Miłość: istota i rozwój

•    Komunikacja między małżonkami

•    Różnice między kobietą i mężczyzną w przeżywaniu miłości

•    Trudności w małżeństwie

•    Płciowość, płodność, szczęście

•    Więź intymna małżonków

•    Przyczyny rozpadu więzi małżeńskiej

•    Odpowiedzialne rodzicielstwo

•    NPR i troska o życie

•    Wychowanie do Dobra, Prawdy i Piękna

•    Wychowanie do miłości

•    Samowychowanie

PROWADZĄCY

Jacek Pulikowski – inżynier, wykładowca na Politechnice Poznańskiej. Prowadzi zajęcia na Studium Rodziny przy Wydziale Teologii UAM w Poznaniu, kursy dla nauczycieli, kursy przedmałżeńskie. Jest autorem publikacji o tematyce rodzinnej.

Stanisław Sławiński – wykładowca na Wydziale Nauk Pedagogicznych na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Autor wielu referatów, artykułów i książek poświęconych zagadnieniom wychowania i edukacji

Prof. Katarzyna Olbrycht – uznany pedagog, autorytet w zakresie edukacji kulturalnej, organizator badań naukowych i uniwersyteckiego kształcenia. Obecnie kieruje Zakładem Edukacji Kulturalnej w Instytucie Nauk o Edukacji na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Jednym z obszarów zainteresowań jest problematyka związana z edukacją aksjologiczną i wychowaniem personalistycznym. Zafascynowana duchowością i systemem wychowawczym św. Urszuli Ledóchowskiej. Od wielu lat zaprzyjaźniona z Hermanicami.

Paweł Krupa OP – dominikanin, historyk mediewista, studiował w Krakowie, Paryżu i Rzymie; były dyrektor Instytutu Tomistycznego, obecnie kapelan sióstr dominikanek w Radoniach.

PORADNIA ŻYCIA RODZINNEGO

Damian Tomczak – ukończył studia na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu na Wydziale Chemii Fizycznej, a następnie pogłębiał swoją wiedzę w zakresie technologii informatycznych na Politechnice w Poznaniu, z zarządzania na WSB w Poznaniu oraz Studium Rodziny i NPR na Wydziale Teologii UAM w Poznaniu. Od 2001 r. szczęśliwy mąż i ojciec trójki wspaniałych dzieci: 11 letniego Jakuba, 9 letniego Krzysia i 3 letniej Antoniny.

Andrzej Blumczyński – szczęśliwy mąż Joasi i ojciec Mateusza, Łucji, Łukasza i Jadzi. Pediatra, nauczyciel NPR, który swe zainteresowania tematyką rodzinną zgłębił na Podyplomowym Studium Rodziny na Wydziale Teologii UAM w Poznaniu.

TERMIN: 14–21 LIPCA 2019 R.

Zapisy trwają od 1 marca 2019 r. ZAKOŃCZENIE ZAPISÓW – 30 CZERWCA 2019 R., w wyjątkowych sytuacjach prosimy o kontakt mailowy.

Oficjalnie Spotkania zaczynają się niedzielną Mszą Św. sprawowaną w kościele o godz. 18:00.

ZAKWATEROWANIE

Możliwości zakwaterowania:

•    pokoje (ograniczona liczba miejsc)

•    pole namiotowe — własny namiot lub własna przyczepa kempingowa

•    zakwaterowanie poza terenem klasztoru

Posiadamy doskonałe warunki sanitarne (nowoczesne toalety, kilkadziesiąt pryszniców z ciepłą wodą). Zapewniamy całodzienne wyżywienie (trzy posiłki), które spożywane są w zadaszonej plenerowej stołówce.

Dysponujemy pokojami na terenie klasztoru (w pierwszej kolejności rezerwujemy je dla rodzin z dziećmi poniżej roku, kobiet w stanie błogosławionym, osób starszych i chorych) oraz dwoma pokojami wieloosobowymi dla Narzeczonych (osobno dla pań i panów). Na polu namiotowym Narzeczeni zobowiązani są do spania oddzielnie.

Do dyspozycji jest także pomieszczenie zwane kawiarenką (z internetem wi-fi), w którym w razie złej pogody odbywają się zajęcia.

KOSZTY

Nocleg w pokojach na terenie klasztoru + posiłki:

•    dzieci 1–5 l. — 33 zł za dobę

•    dzieci i młodzież 6–13 l. — 44 zł za dobę

•    dorośli i młodzież od 14 lat — 55 zł/dobę

Pościel w pokoju — dodatkowe 15 zł za całość pobytu od osoby.

Rezerwacja pokoju wymaga BEZZWROTNEJ zaliczki w wysokości 100 zł za pokój w maju (za potwierdzeniem wpłaty na mail, nr konta podany jest na stronie Klasztoru oo. Dominikanów w Ustroniu ). Brak wpłaconej zaliczki jest równoznaczny z rezygnacją z pokoju.

Nocleg na polu namiotowym + posiłki:

•    dzieci 1–5 l. — 23 zł za dobę

•    dzieci i młodzież 6–13 l. — 34 zł za dobę

•    dorośli i młodzież od 14 lat — 45 zł/dobę

Tylko posiłki (zakwaterowanie poza terenem klasztoru):

•    dzieci 1–5 l. — 13 zł za dobę

•    dzieci i młodzież 6–13 l. — 24 zł za dobę

•    dorośli i młodzież od 14 lat — 35 zł/dobę

Dodatkowe koszty:

1. Dla uczestników kursu Naturalnego Planowania Rodziny przewidziane są materiały, których koszt wynosi: 15 zł, obejmują one :

•    praktyczny kurs dla użytkownika metody objawowo-termicznej podwójnego sprawdzenia – podręcznik,

•    zeszyt obserwacji cyklu,

•    dodatkowe materiały szkoleniowe.

2. Opieka dla dzieci powyżej 3 roku życia – dzienny koszt 10 zł, szczegóły poniżej.

Inne uwagi:

Dzieci do 1 roku życia nie ponoszą żadnych kosztów.

Osoby, które przychodzą wyłącznie na wykłady (bez noclegu, bez wyżywienia) zobowiązane są do uiszczenia jednorazowej opłaty w recepcji w wysokości 10 zł jako koszt korzystania z infrastruktury.

Wszelkie płatności za pobyt oraz dodatkowe koszty dokonywane są GOTÓWKĄ po przyjeździe na miejscu podczas rejestracji uczestników(oprócz zaliczki za pokój, którego termin mija do końca maja.

Spotkania nie mają charakteru zarobkowego, możliwe jest zatem obniżenie ceny, przy czym uzależnione to jest od naszych sponsorów.

OPIEKA NAD DZIEĆMI

W czasie wykładów będzie możliwość powierzenia dzieci (powyżej trzeciego roku życia) pod zorganizowaną przez nas opiekę. W zależności od pogody będą to wyjścia na plac zabaw, zajęcia organizowane na łące bądź w salce duszpasterstwa. Opieka będzie możliwa zarówno podczas wykładów porannych jak i popołudniowych. Przy wcześniejszym zgłoszeniu lub w dniu przyjazdu trzeba zdeklarować, na ile dni pragną państwo opieki dla swoich dzieci (w czasie całego pobytu).

Koszty: dzienna opieka nad dzieckiem wynosi 10 zł. W cenie uwzględnione są materiały na zajęcia, napoje oraz deser w formie jogurtu lub owoców. Cena może się nieznacznie zmienić w zależności od liczby dzieci.

UWAGA! Opłatę za opiekę pobieramy podczas rejestracji w dniu przyjazdu i jest to oplata BEZZWROTNA ze względu na ponoszone koszty organizacyjne opieki.

INNE INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Zważywszy na niezbyt dużą ilość oraz trwałość naszych naczyń zwracamy się z uprzejmą prośbą o przywiezienie ze sobą własnych naczyń (talerzy, kubków, sztućców).

Uczestnicy rekolekcji czynnie włączają się w organizację życia na Hermanickiej Łące poprzez codzienne dyżury w wyznaczonych godzinach (pomoc w liturgii, przy posiłkach oraz w utrzymaniu porządku). Jest to nie tylko sposób integracji, wzajemnego poznawania się, ale również forma służby drugiemu człowiekowi. Zapraszamy do włączenia się w te działania.

RAMOWY PROGRAM DNIA:

7:30 Pobudka
8:00 Jutrznia / pod wiatą
8:30 Śniadanie
9:15 – 12:00 Wykład / wiata/kawiarenka
12:00 Anioł Pański
12:30 Msza Święta / w kościele
13:30 Obiad
14:00 Czas wolny
16:00 – 18:15 Wykład / wiata/kawiarenka
18:30 Nieszpory / pod wiatą
19:00 Kolacja
20:30 NPR dla Narzeczonych w kawiarence \ inne spotkania dla małżonków
21:00 Apel Jasnogórski / pod wiatą
22:00 – 23:00 Adoracja / w kościele
23:00 Cisza nocna

Tutaj znajdą Państwo regulamin.