• Aktualności
 • Ogłoszenia
W tym tygodniu w Kościele obchodzimy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 •  
 •  
Skoro byli gotowi pozostawić wszystko i pójść za Jezusem, w Jego postaci musiało być coś zachwycającego, jakiś tajemniczy blask Boskości. Nawet jeżeli apostołowie wcześniej słuchali Jezusa, bez założenia, że w Jezusie było coś tajemniczego i fascynującego trudno zrozumieć dlaczego dojrzali mężczyźni pozostawili swoje dotychczasowe życie i wybrali po ludzku bardzo niepewną drogę.
 •  
 •  
Kiedyś naprawdę wszystko się skończy. Przyjdzie Bóg, aby oddzieli dobro od zła. Otrze łzy z oczu cierpiących. Zło przestanie już przerażać, niszczyć, triumfować. Sąd Ostateczny będzie ocaleniem, wyzwoleniem, przebóstwieniem. Nie ocaleje żadne zło.
 •  
 •  
Wszystkim osobom, które przyjęły nas z wizytą duszpasterską dziękujemy za gościnność, rozmowy i złożone ofiary, które zostaną przeznaczone na wykonanie witraży do naszego kościoła. Bóg zapłać!
 •  
 •  
Niedziela Chrztu Pańskiego. Mk 1, 6b-11 Drogocenne okruchy Bardzo głęboko utkwił mi w pamięci obraz małego wygłodzonego chłopca sprzed wielu lat. Był on tak bardzo głodny, że kiedy posadzono go przy pustym stole, na którym wcześniej znajdował się chleb, z niebywałą delikatnością i w skupieniu zbierał okruszyny, które pozostały po posiłku. Okruszyny chleba były dla niego drogocennymi znaleziskami, które trzeba zebrać uważając, żeby nie […]
 •  
 •  
 1. W tym tygodniu w Kościele obchodzimy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

 2. W środę o 19.00 spotkanie Kręgu Biblijnego.

 3. W sobotę o godz. 10.00 Msza św. dla seniorów, a następnie spotkanie w kawiarence. Serdecznie zapraszamy!

 4. Prośba Naczelnika Urzędu Skarbowego w Cieszynie: W związku z tym, iż od 1 stycznia 2018 r. rozpoczęła się akcja rozliczeń rocznych za 2017 r. Naczelnik Urzędu Skarbowego w Cieszynie informuje, że zeznania podatkowe składane w formie papierowej, w siedzibie Urzędu Skarbowego będą wprowadzane w całości do systemu komputerowego bezpośrednio przy podatniku, co wiązać się będzie ze znacznie wydłużonym czasem oczekiwania na obsługę. W związku z tym Naczelnik Urzędu zachęca do skorzystania z najnowszej formy składania zaznań podatkowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej. Odpowiednią aplikację umożliwiającą przesłanie zeznania podatkowego można znaleźć na stronach internetowych. W siedzibie Urzędu Skarbowego w Cieszynie, dostępne są również stanowiska komputerowe, na których klienci mogą samodzielnie wysłać swoje zeznania, korzystając z pomocy pracowników Urzędu.

Wszystkim osobom, które przyjęły nas z wizytą duszpasterską dziękujemy za gościnność, rozmowy i złożone ofiary, które zostaną przeznaczone na wykonanie witraży do naszego kościoła. Bóg zapłać!

Plan wizyty kolędowej zamieszczony jest na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej klasztoru. W dni powszednie będziemy rozpoczynać wizytę duszpasterską od godz. 15.00, w soboty i w niedziele od godz. 14.00.

Witraże, uroczyste poświęcenie kościoła, nowe inicjatywy – Letnia Szkoła Biblijna, Dominikańska Szkoła Wiary i jeszcze więcej.


Dominikanie Hermanice

Rekolekcje Zapraszamy do naszego ośrodka rekolekcyjnego
Letnia Szkoła Biblijna Zapraszamy na Letnią Szkołę Biblijną
49.7367602
18.795656
Klasztor Ojców Dominikanów W Hermanicach
15