Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas przygotowania do Bożego Narodzenia oraz czas rozpoczynający nowy Rok Liturgiczny.
 2. Zapraszamy na Msze św. Roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży.
 3. W naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które potrwają do środy. Rekolekcje poprowadzi o. Piotr Kołacz OP. Msze św. z naukami od poniedziałku do środy o godz. 8.00 i 18.00. W tych dniach również nasza wspólnota klasztorna rozpoczyna swoje doroczne rekolekcje, dlatego prosimy o modlitwę w naszej intencji. W związku z rekolekcyjnym skupieniem do środy zajęcia duszpasterskie i dyżur w kancelarii są odwołane.
 4. Dzisiaj przed kościołem zbieramy pieniądze na Mikołaja. Bóg zapłać za Waszą ofiarność!
 5. W zakrystii są dostępne wigilijne świece „Caritas” oraz poświęcone opłatki, które możemy nabywać na wigilijny stół.
 6. W poniedziałek Msza św. „Roczna” za zmarłych poleconych na kartkach wypominkowych o godz. 18.00.
 7. W środę, 4 grudnia wspomnienie św. Barbary patronki górników. Wszystkich związanych z resortem górnictwa: górników, emerytowanych górników i ich rodziny zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00.
 8. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. o 18.00 będzie można uczcić relikwie Jana Pawła II. W piątek spowiedź rano w godz. 7.30 – 8.00 oraz popołudniu w godz. 16.00 – 18.00. W tym dniu dodatkowa Msza św. o godz. 19.30 i o godz. 16.30. W sobotę po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
 9. W tym roku spotkanie dla dzieci ze św. Mikołajem w naszej parafii odbędzie się w piątek, 06 grudnia w świetlicy. Od 16.00 do 16.30 zapraszamy przedszkolaki i dzieci z klas 1-3, od 16.30 do 17.00 pozostałe dzieci.
 10. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. Na spotkaniu zostaną poświęcone medaliki.
 11. Serdecznie zapraszamy na organizowane przez nas pielgrzymki do Ziemi Świętej z Jordanią oraz do Libanu. Więcej informacji na ulotkach oraz naszej stronie internetowej. Osoby, które są zainteresowany wyjazdem do Ziemi Świętej prosimy o szybką decyzję.
 12. Zapraszamy na adwentowe rekolekcje dla kobiet. Termin rekolekcji od 6 do 8 grudnia. Temat: Wartość czekania. Dodatkowe informacje na plakatach, naszej stronie internetowej i profilu facebookowym.
 13. W niedzielę, 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Maryi. W południe o godz. 12.00 zapraszamy na nabożeństwo Godzina łaski.