1. W poniedziałek Msza św. „roczna” za zmarłych poleconych na kartkach wypominkowych o godz. 18.00. O godz. 17.30 różaniec za zmarłych.
  2. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W piątek spowiedź rano w godz. 7.30 – 8.00 oraz popołudniu w godz. 16.00 – 18.00. W piątek odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Dodatkowo Msza św. o godz. 16.30 dla dzieci i o godz. 19.30 dla młodzieży.
  3. Po wakacyjnej przerwie wznawiamy spotkania Kręgu Biblijnego w środę o 19.00.
  4. Seniorów zapraszamy na film przy herbatce w sobotę o godz. 10.00.
  5. Spotkanie ministrantów w sobotę o godz. 9.00.
  6. W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne zbiory. W sobotę prosimy o przyniesienie płodów rolnych z pól i sadów do przystrojenia kościoła.
  7. Uroczystość Pierwszej Komunii św. odbędzie się w naszej parafii 26 maja 2019 roku.
  8. Ogłoszenie naszych Parafian: Od 1 do 14. września 2018 roku można zagłosować na projekty z budżetu obywatelskiego. W Hermanicach zostały zgłoszone dwa projekty. Jeden z nich dotyczy renowacji dwóch zabytkowych krzyży: przy ul. Choinkowej róg Skoczowskiej (krzyż z 1876 r.) i przy ul. Skoczowskiej w kierunku ul. Owocowej (krzyż z 1846 r.). Obydwa krzyże zostały poddane analizie konserwatora zabytków, który stwierdził konieczną potrzebę wykonania ich renowacji. Na projekt renowacji krzyży można głosować w Urzędzie Miasta oraz drogą mailową. W głosowaniu oddać można jeden głos na jeden projekt. Z jednej skrzynki mailowej mogą głosować 4 osoby. Głosować mogą tylko mieszkańcy Hermanic. Za tydzień po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła będzie można skorzystać z pomocy wolontariuszy, którzy pomogą w głosowaniu drogą elektroniczna.