Dominikanie w Ustroniu-Hermanicach

9 lipca 2016

1. W czwartek, 13 lipca zapraszamy na Różaniec Fatimski o godz. 17.00. Intencje do Matki Bożej można składać w zakrystii lub do skrzynki w kościele. W tych intencjach będziemy modlić się w czasie nabożeństwa oraz na Mszy św. o godz. 18.00.

2. W piątek od godz. 20.00 zapraszamy na całonocną Adorację Najświętszego Sakramentu. Na tablicy przy wyjściu z kościoła znajduje się grafik, na którym można zapisać się na nocną adorację

3. W zakrystii można jeszcze zapisać się na Letnią Szkołę Biblijną, która odbędzie się od 28.08 do 2.09, a którą poprowadzi dr Maja Miduch.

4. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynają się „na łące hermanickiej” rekolekcje małżonków i narzeczonych. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na wykłady. Szczegółowe informacje na plakatach oraz stronie internetowej klasztoru.

2 lipca 2017

1. W poniedziałek zapraszamy na Mszę św. „roczną” w intencji zmarłych powierzonych na kartkach wypominkowych o godz. 18.00. O godz. 17.30 różaniec w intencji zmarłych.

2. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W piątek spowiedź rano w godz. 7.30 - 8.00 oraz popołudniu w godz. 16.00 - 18.00.

3. Od następnej niedzieli jak co roku „na łące hermanickiej” rozpoczynają się rekolekcje małżonków i narzeczonych. W ramach spotkań można odbyć nauki przedślubne. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na wykłady. Szczegółowe informacje na plakatach oraz stronie internetowej klasztoru.

4. Dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły zbiórkę pieniędzy na półkolonię. Dzięki Państwa życzliwości udało się zebrać 1998,50 zł zł. Środki te zostały przeznaczone na dofinansowanie wyjazdu do Śląskiego Parku Zoologicznego, przejazdu Ciuchcią „Martusią” oraz na żywność. Jeszcze raz ogromnie dziękujemy!

25 czerwca 2017

1. Zapraszamy na nabożeństwo Apostolstwa Dobrej Śmierci we wtorek o godz. 17.00.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi oraz zmiana tajemnic Żywego Różańca. Papieska intencja na lipiec: Aby nasi bracia, którzy oddalili się od wiary, mogli, również za sprawą naszej modlitwy i ewangelicznego świadectwa, odkryć na nowo bliskość miłosiernego Pana i piękno życia chrześcijańskiego.

3. W czwartek, 29.06 Uroczystość Św. Piotra i Pawła.

4. Przypominamy, że przy naszym klasztorze działa biblioteka parafialna. Z biblioteki można korzystać w niedzielę po Mszy św. o 11.00. Jednocześnie prosimy o zwrot pożyczonych książek.

5. W zakrystii można jeszcze zapisać się na Letnią Szkołę Biblijną, która odbędzie się od 28.08 do 2.09, a którą poprowadzi Maja Miduch. Pani Maja Miduch jest doktorem teologii biblijnej, wykładowcą zagadnień biblijnych i języka hebrajskiego, autorką książek teologicznych. Koszt uczestnictwa w wykładach 100 zł.

6. Dzisiaj po każdej Mszy św. Stowarzyszenie „Ponad Granicami” prowadzi zbiórkę na tegoroczną półkolonię. Zebrane środki przeznaczone zostaną na dofinansowanie wyjazdów i posiłków dla dzieci. Prowadzący półkolonie i wolontariusze nie pobierają wynagrodzenia za swoją pracę! Z góry dziękujemy za Waszą ofiarność! Lista dzieci zapisanych i zakwalifikowanych na półkolonie jest wywieszona w kruchcie kościoła oraz na drzwiach świetlicy.